Sešlost Country Liberec

hlavní stránka

OFICIÁLNÍ STRÁNKA LIBERECKÉ COUNTRY KAPELY

 
29. června 2018 …… zahájení léta na koupališti v Novém Městě pod Smrkem patří už léta k našim tradičním akcím. Z vnitřních prostor hospod a restaurací nás pomalu vytlačují „kapely“ hrající u stolu, které se sice na tancování moc nehodí, ale zato jsou levné a nestojí majitele hospody víc, než pár piv a kořalek. My bohužel musíme nějakou tu kačku vrazit do aparatury a nástrojů, tudíž i „něco“ stojíme, ale zaplať muzikantský bůh, jsou stále ještě zařízení taková, kde o nás stojí, jako např. naše oblíbené, již zmíněné koupaliště. Tento pátek se počasí vydařilo a bylo to hodně vidět i na návštěvnosti, dlouho zde nebylo tolik příznivců countrymuziky! Opět jsme měli kvůli dovoleným záskok a to hned dvojitý, na sólovou kytaru skvělý Frank Kratochvíl a za bicí znovu usedl Vláďa Grussman. O zvuk se tentokrát postaral Vojta Šubrt a tak se nám hrálo skvěle. Plný parket, dobré pivko a jídlo a teplo až do půl noci, zkrátka vydařený letní večer. Už se těšíme na zakončení léta, které odehrajeme opět v pátek, poslední prázdninový, 31. srpna 2018. Tak dojeďte, je tu moc fajn!

30. dubna 2018 …… po dvou letech znovu v Semínově Lhotě! Jelikož v loni nám zabránila marodka v kapele odehrát tuto již tradiční akci, o to více jsme se sem po delší době těšili! Počasí jako vyšité, kapela nažhavena, vatra i s krásnou dámou nachystána….tak nic nebránilo prožít příjemný společenský „večírek“ v jarní přírodě. Pavel Pirkl na poslední chvíli musel zůstat doma kvůli havárii v bytě, zahrát si s námi přijel po delší době zase Vojta. Jana měla „kšeftík“ se svojí novou formací, tak dostala taky propustku. Ale na kvalitě koncertu to nijak neubralo, ba právě naopak, když někdo chybí, ostatní se nějak podvědomě vybičují k vyšším výkonů. Zazpívat si s námi přijel tradičně i Áda Štrejl a ozdobil tak svým nezaměnitelným projevem naši produkci. Večer frnknul jako voda, lidí se sešlo více jak stovka a bavili se až do samotného konce. Opět moc příjemná akcička, jako vždy v této vesničce v Českém Ráji!


10. února 2018       První hraní v novém roce jsme absolvovali tuto sobotu ve Všelibicích. Obec sice nevelká, zato místní kulturáček suprový. Prostorné podium, aparát z auta takřka rovnou na místo a v neposlední řadě velice slušná akustika. První country bál pořádaný obecním úřadem se určitě vydařil, i když nebylo „narváno“, napoprvé super. Zhruba 150 příznivců country, někteří přišedší rovnou z Masopustního průvodu, vytvořila tu správnou atmosféru. K dobré zábavě přispělo i předtančení všelibických Western girl a v přestávkách místní lidová kapela Čumprďáci. Podle závěrečných ohlasů se akce napoprvé vydařila a není vyloučeno, že sem zavítáme častěji.


1.ledna 2018 Ahoj všem kamarádům a příznivcům naší kapely!Je tu nový rok 2018 a já bych Vám rád popřál co nejvíce pohody a zdraví. Vím, že na akcích a zábavách se potkáváme čím dál tím méně, ale vězte, není to naší vinou! Konkurence je veliká a občas i nekalá, ale budeme se snažit si Vás nacházet a zahrát naši oblíbenou country. Rok 2018 je pro nás rokem narozeninovým, letos tomu bude již 40 let, co Sešlost vznikla a usadila se na liberecké amatérské country scéně. Držte nám tedy palečky, abychom se té "čtyřicítky" dožili ve zdraví a oslavili, jak jinak, než prací!!

 

 

2. a 3. září 2016   …….dlouhou dobu se nic neděje a pak se sesypou „kšefty“ na jeden víkend. V pátek jsme zakončovali léto na koupališti v Novém Městě pod Smrkem a jako skoro pokaždé, akcička velice příjemná. Počasí na jedničku, slušná návštěva a příjemné prostředí areálu u vody, to je ten důvod, proč sem rádi jezdíme a jezdit budeme!

V sobotu nás čekaly akce dvě, od dvou hodin pouťový koncertík pod širým nebem (pardon…..pod stanem) ve Velkých Hamrech a od šesté večerní k tanci a poslechu hasičům v nedalekých Plavech u příležitosti 125. výročí založení jejich sboru. Ač znaveni vedrem a někteří i nastupujícím věkem, odehráli jsme obě zábavy se ctí, k čemuž nám výrazně pomohl i zaskakující bubeník Vláďa Grusman. Občané obou obcí, včetně jejich představitelů, byli náramně spokojení s naší muzikou, o čemž svědčí i příslib spolupráce na příštích akcích.

 

30.dubna,1.května 2016   ……trochu náročnější víkend za námi, ale velice příjemná hraní a setkání s prima lidma. V sobotu nás čekal už čtvrtý ročník „Pálení čarodějnic s kapelou Sešlost“ v Semínově Lhotě, malé vesničce pod Troskami. Počasí se oproti původní předpovědi vydařilo a v sedm večer mohl začít  ten správný čarodějnický rej. Vatra byla tak obrovská, že stačila ohřát celu Lhotu a tak se nikomu ani po desáté večerní nechtělo domů. Dorazilo i několik návštěvníků z okolních obcí a tak jsme hraní protáhli až do půl dvanácté. Opět milá, příjemná akce, díky Karlovi Jeriemu za vydatnou muzikantkou pomoc. Tak snad příští rok u jubilejního ročníku v této milé obci ahoooooj!

1. máj….lásky čas, hrdliččin zval ku lásce hlas…. a nás s kapelou do Besedic, kde jsme zahajovali svým vystoupením letní hraní u stánku na křižovatce, s názvem „Besedický klobouk“. Každou neděli od dvou odpoledne zde hraje country a blugrassová muzika v podání kapel ze širokého okolí. Vloni jsme se zalíbili a tak se tu letos objevíme ještě 3. července. Hrálo se nám tu opět výborně, ať díky pozorným posluchačům, kterých se tu sešlo celkem dost, tak i díky vzorného starání se ze strany majitele občerstvení. Zkrátka….vše bylo fajnové a na červenec vás všechny srdečně zveme, dojeďte, stojí to tu za to!


26. března 2016      ….a do třetice březnová sobota, tentokrát v restauraci „U Potůčku“ v Harcově. Tady jsme naposledy hráli před několika lety a od té doby doznala hospoda mnoha pozitivních změn. Příjemné prostředí, zvětšený prostor a fajnová obsluha. Jelikož Jarda byl nucen zůstat na pracovní směně neplánovaně déle, odehráli jsme celý večer jenom v pěti lidech. Ze začátku trocha nejistoty, ale s přibývajícími tanečníky na nevelikém parketu z nás tréma opadla a váleli jsme, jako by nás bylo sedm. Odehráli jsme pár písniček nových, ale také těch z druhého konce našeho archivu. A právě ta různorodost skladeb se přítomným náramně líbila a o půlnoci se jim nechtělo vůbec domů. Dobrá, přidali jsme půl hodinku a skončili s pocitem dobře vykonané práce.


 

1. července 2016    Večery na terase restaurace Václavka bývaly populární a hojně navštěvované. Prostředí přímo vybízí k posezení u country muziky a grilování. Jelikož nájemce restaurace o terasu nemá zájem, rozhodl se náš countryprofesor a zároveň majitel podniku Pavel Pirkl, že si zkrátka večer u muziky a grilování zorganizujeme sami. Napoprvé to nedopadlo až zas tak špatně, kamarádů a našich příznivců nedorazilo sice moc, ale o atmosféru a bouřlivé prostředí se postarali výtečně. Brácha Karel se společně s Monikou a Martinem skvěle starali o to, aby bylo co jíst a hlavně pít. Klobásky, losos i uzené na grilu bylo skvělé a pivo z Frýdlantského pivovaru Albrecht chutnalo též. Vzorně jsme dodrželi policejní hodinu, v deset večer vypnuli aparát a do půlnoci jsme si s těmi nejvěrnějšími zapěli ještě u stolu. Moc se nám to líbilo a pokud během prázdnin najdeme ještě nějaký volný termín, dáme si repete!

 

9. srpna  Besedický klobouk je již několik let populární hudební akce v malé obci v Českém Ráji. Muzikant, producent a režisér v jedné osobě Radim „Piškot“ Duda letos angažoval i nás a i když zde hrají vesměs kapely spíše žánrově blíž k bluegrassu, naše klasicky countryové vystoupení káplo místním i kolemjdoucím turistům a cyklistům do noty. Prostředí kulturního stánku velice příjemné, pivo přímo skvělé a o kuchyni mistra Petra Kořínka ani nemluvě. Jedním slovem výtečné!! Nám se hrálo i přes úmorné vedro krásně a to i díky milému hostovi z Holandska Adrianovi, který se svou steelkytarou přispěl k výbornému výkonu hodnému populární akce, jakou Besedický klobouk je. A kdo nevěří, zavítejte některou neděli a zeptejte se přímo vedoucího stánku! Tak někdy zase v Besedicích ahoj!


3. července Zahájení léta na koupališti v Novém Městě pod Smrkem probíhalo za opravdu letního počasí. Odpolední teplota lehce atakovala „třicítku“, prázdniny na samém začátku a tak koupaliště bylo ještě v sedm večer velice slušně obsazeno. Postupně se zaplnil i prostor pod pódiem žíznivými posluchači a zábava mohla začít. Málem jsme byli po dlouhé době v plném počtu, ale Jardovi na poslední chvíli nevyšla výměna směny, museli jsme to tedy zvládnout v šesti. Oslabení nás vyburcovalo k vyšším výkonům a nepřítomnost banja nebyla vůbec patrná. Dostalo se opět í na staré, zaprášené „fláky“, které většinou přivedly k varu všechny přítomné. Pivo bylo dobré, domácí guláš ředitele areálu Pavla Jakoubka měl ten správný říz a obecenstvo se skvěle bavilo. Co více si přát, snad aby se tato výtečná atmosféra přenesla i na 4. září, kdy budeme v tomto hezkém relaxačním areálu léto uzavírat.


30. května 2015       Dát dohromady kompletní Sešlost se poslední dobou stává tvrdým oříškem. I tuto sobotu tomu nebylo jinak! Vyjeli jsme zahrát hasičům z obcí kolem Trosek v doplněné sestavě. Za bicí usedl spolehlivý „veterán“ Vláďa Grussman a za Kuťajse naopak mladý nadějný dobrista a kytarista Jirka Samek z Nudliček. Zakončovali jsme country muzikou okresní přebor dobrovolných hasičů a zpříjemnili jim oslavu nejen vítězství ale i míst posledních. Počasí přálo a tak jsme pod širým nebem muzicírovali až do půl desáté večer. Rohozecké pivo, domácí bramboráky a chutné uzeniny na grilu podtrhli příjemně strávené sobotní odpoledne.


7. února 2015   Nyní již mohu odtajnit, pro koho jsme vlastně hráli sobotní soukromou akci. Bubeník Dušan oslavil v těchto dnech krásné padesátiny, a jelikož je to člověk, který bez bubnů nemůže existovat, hraje ve třech kapelách. Dali jsme se tedy s kolegy muzikanty dohromady a sešli jsme se v Jablonci nad Nisou v hospůdce „U Švýcar“ a s Dušanem jeho narozeniny řádně, a hlavně hudbou, oslavili! Ten do poslední chvíle netušil, co se na něj chystá a ještě minutu před tím, než vkročil do hospody věřil tomu, že jdeme hrát někomu neznámému na oslavu narozenin. Zábava s kapelou 4Fun, Netřesk a naší Sešlostí „frčela“ na plné obrátky a snad nejšťastnější člověk pod sluncem byl Dušan. Jak sám řekl, ke každé kapele má vřelý vztah a zahrát si na svoje narozky se všemi najednou byl pro něj ten nejhezčí dárek! Tak všecičko nejlepčí kamaráde a ať tě to s námi pořád baví!


3. ledna 2015 ….. a máme tu zase nový rok a prázdnou stránku před sebou. Rok, v kterém Sešlost oslaví jedno malé jubileum!  A to 15 let hraní v nové sestavě, která se dala dohromady po krátké krizi a  rozpadu v roce 2000. Letí to jako šílené a proto si pojďme užívat zábavy a dobré muziky i v tomto roce. Moje tělesná schránka se dala do kupy a tak se už těším na první hraní po dlouhé době a hlavně bez bolavého žlučníku. Sledujte naše stránky, abyste nepropásli nějakou naši akci, kterých bude, jak všichni doufáme, v tomto roce požehnaně!


 

 

6. září 2014     Relax a ještě jednou relax……. v tomto duchu se nesla vlastně celá sobota i kousek neděle. Jelikož jsme hráli na koupališti v Novém Boru jen dvě hodinky odpoledne a Pavel má nedaleko chalupu, dohodli jsme se v kapele, že se po dlouhé době sejdeme zase u něčeho jiného, než u muziky. Akci „Ahoj léto“ jsme zdárně odehráli a přesunuli se na chalupu, abychom uspokojili své další vášně, jako je rybolov, houbaření a samozřejmě „grilling a pivink“. A i když jsme si přijeli od muziky odpočinout, samozřejmě jsme kytary vytáhli a zahráli si bez napětí a bez pozornosti vnímavých diváků. V neděli ráno ještě krátká rybačka a pak hurá domů a odpočívat. Zase jednou náramně vydařený víkend!


27. srpna 2014 Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2014 v Libereckém kraji se stala obec Rádlo na Jablonecku. Dnes odpoledne to občané (celkem jich tu žije 765) spolu s vedením obce, starosty dalších oceněných vesnic a mnoha hosty patřičně oslavili v osadě Milíře. Veselé a příjemné odpoledne zpříjemnili návštěvníkům domácí cvičenky – Šlápoty, předvedením hromadné „spartakiádní“ skladby, folkové pěvecké trio Berušky z Jablonce n. N. a liberecká country kapela Sešlost.


18. července 2014       Tento pátek nebyl původně vůbec v plánu, ale nechat terasu na Václavce bez pátečního koncertu by byl hřích. Žádná z kapel, které tu v současnosti hrají, neměla ten večer volný termín, tak jsme se rozhodli zahrát, i když ne v plné sestavě. Robert se cachtá u Jadranu, sólovku tedy nasadil Kuťajs a o zvuk jsem se snažil starat já. Za bicí usedl po delší době Jirka Maršík a tak jsme zase oprášili staré fláky z let minulých. A nestačili jsme se divit, jak to zabralo. I přes příšerné vedro se terasa zaplnila do posledního místa, z tanečníků, ale i z nás pot jen lil, ale hrálo se výborně a ani se nám nechtělo v jedenáct večer končit. Ale policejní hodina je tabu, museli jsme tedy sbalit a s příslibem neméně kvalitní produkce pozvat posluchače na 9. srpna na další country večer se Sešlostí.


7.června 2014    V Chrastavě jsme se zalíbili loni v květnu, kdy jsme svým vystoupením zpestřili akci „Otvírání ničeho“. A tak jsme byli vybráni jako jedna z kapel pro účinkování na 19. ročníku Chrastavských slavností. Kromě kapel z regionu zde vystoupili i taková esa jako Yo Yo Band, Aleš Brichta, UDG a jiní. Na nás připadla dvouhodinovka po obědě a i když v tu dobu moc lidí nepřišlo, i tak se jich sešlo dostatek na to, aby nás dohnali k co nejlepšímu výkonu. Nevadilo nám ani všudypřítomné horko, piva i vody bylo dostatek. Jirka Matys s kolegou nazvučili náramně a tak hudební odpoledne nastartovalo tím správným směrem, který k tak významným akcím patří.


23. května 2014   První hraní na Václavce v novém roce jsme domluvili na tento pátek a jako zahájení sezony se určitě vydařilo. Nový pronajímatel restaurace s terasou to rozjel velice slušně, výtečné Rohozecké a Svijanské pivo, rychlá obsluha a pochoutky na grilu – to je ten trend, který sem bezesporu s dobrou muzikou patří. Obsazeno bylo do posledního místečka a jedenáctá večerní, domluvená jako hodina konečná, se o půl hodinky posunula. Jarda měl tentokrát aktivity jiného rázu, tak jsme to odehráli bez banja a i jeho vtípky museli posluchači pro tentokrát oželet. Ale dopadlo to dobře a příště, po zábavě s kapelou Non-stop, se tu s námi, konkrétně 27.6., můžete opět pobavit!


30. dubna 2014        Rok se s rokem sešel a jak jsme slíbili, tak jsme také učinili. Úvod jak z nějaké knihy….ale ne, jen podiv nad tím, jak ten čas letí a my jsme zase po roce přijeli zahrát na pálení čarodějnic do Semínovy Lhoty. A moc rádi, protože v této malé vesničce pod majestátnými Troskami je vždy moc hezky a kolem spousta fajnových lidiček. Možná až na jednoho, který nemohl v noci usnout a proto na nás zavolal polici. Ale statečná Hanka, starostka obce zasáhla a tudíž skvěle rozjetá Filipojakubská noc mohla skončit až hluboko po půlnoci. Lidí spousta, piva a buřtů dostatek, tanec v trávě, obrovská vatra s půvabnou čarodějnicí a i počasí nám oproti loňsku dopřálo, zkrátka to nemělo chybku. Díky za pozvání a fajnový zážitek, zase rádi někdy zajedem!

 
12. dubna 2014    První letošní zábava na Formance v několika bodech:
Návštěva - více než skvělá, nabito až „po střechu“, více jak stovka posluchačů !
Atmosféra – úžasná, neustále plný parket
Prostředí – vylepšené podium, více místa na parketu, ale to vedro….!!
Pivo – no, Gambrinus……nic moc!
Ostatní pitivo – bez závad a dostatek!
Jídlo – skoro vše sež…., výborné, škoda, že ho nebylo více, ale na kapelu výslužka zbyla!
Personál – za jedna!
Tanec – místy stylový, místy divočina, pro velký úspěch se prodloužovalo o hodinu!
Sečteno a podtrženo – skvělý, i když dlouhý večer!

8. března 2014       Staré přísloví o tom, že v březnu za kamna vlezem pro tento rok absolutně neplatí. Ba právě naopak! Sváteční sobotní den lákal do přírody a my měli to štěstí, že jsme byli pozváni zahrát na polskou stranu Jizerských hor, konkrétně na osadu Orle u Jakuszic. Místní „Jizerský spolek“ zde pravidelně pořádá závody v běhu na lyžích. První část se běží v retro kostýmech a druhá klasicky a je to pokaždé náramná podívaná. I když je sněhu letos málo, nadšení pořadatelé tratě zkrátili a upravili a mohlo se závodit o sto šest. Sešlost vyplňovala přestávky mezi jednotlivými disciplínami a pak jsme ještě asi hodinovou sérií akci zakončili. Muzika se moc líbila a nebýt nadcházejícího soumraku, hráli jsme až do večera. Dobré pochoutky na grilu, výborné polské pivko a spousta skvělých lidiček v čele se Stanem Kornafelem – to je ta správná atmosféra osady Orle, kam se vždy rádi budeme vracet!


 
1. března 2014     Sedmička je šťastné číslo a tak již sedmé vystoupení na Masopustním countrybále v Olešnici u Vyskře bylo pro nás příjemným zpestřením sobotního večera. Zima pro letošek svoji vládu vzdala bez boje a jarní počasí nemalou měrou přispělo tentokrát k hojné účasti na večerním bálu. Za bicíma nahradil Dušana pro tentokrát Vláďa Grussman a šlo mu to, jako vždy, náramně. Tančilo se o sto šest a nechybělo ani tradiční vystoupení irských tanečnic, dokonce i s krátkou výukou tanců. Pivo bylo vynikající, i něco ze zabijačkových pochoutek se dostalo na náš stůl. Sečteno a podtrženo, příjemný a smysluplný večer, který, bohužel, zažijete v dnešní uspěchané době jen na vesnici. Tak se budeme zase těšit příští rok v Olešnici naviděnou!

 

23. listopadu 2013     …..a jak bylo po roce na Formance? Skvěle! Kdo nedorazil, prohloupil! Večerní zábava s naším doprovodem zakončovala dvoudenní zabijačkové hody a povedla se opět výborně, jak tady bylo v dřívější době pravidlem. Nabito bylo už od samého začátku a pro ty pozdější musely být přineseny ještě nějaké stoly a židle. Sice na úkor velikosti parketu, ale tanečníkům to vůbec nevadilo a když se nevešli, odtančili si to třeba mezi stoly. I na nás zbylo trocha z těch „prasečích“ dobrůtek, polévka a guláš neměly chybu. Po delší době usedl za bicí Jirka Maršík a okořenil naše vystoupení svým nezaměnitelným zpěvem a konferencí. Lidem se domů moc nechtělo a tak jsme, po dohodě se Stáňou, natáhli až do druhé hodiny ranní. Doufáme, že majitelům se zábava líbila a také vyplatila a že to nebude opět na dlouhou dobu zábava poslední. Těšíme se na Vás v sobotu 7. prosince na Mikulášské zábavě v Pivovarské hospodě.


31. prosince 2013   …a máme ten rok opět za sebou a můžeme se směle vrhnout do roku nového! Oslava starého a přivítání nového proběhlo již podruhé v zrekonstruovaném sálu Pivovarské hospody, tentokrát bez drobných problémů a na velmi dobré úrovni. Již předem bylo vyprodáno a ještě se muselo pár míst „vyrobit“ pro ty, kteří si to rozmysleli na poslední chvíli. A určitě nelitovali! Obsluha vzorná, ceny mírné a i náš hudební doprovod se dařil, což bylo znát na neustále zaplněném tanečním parketu. O občerstvení se postarali také naše drahé polovičky formou chlebíčku a jednohubek a žízeň zahánělo výborné pivo Konrad z Vratislavického pivovaru. I  něco tvrdého šňapsu se na stole objevilo a tak nám ten silvestrovský večer utekl jako voda. Po půlnočním přípitku a venkovním ohňostroji jsme dle pravidla“jak na Nový rok, tak po celý rok“ hupli za nástroje a protáhli novoroční hraní až do třetí hodiny. Spokojenost na obou stranách byla dle ohlasů náramná a tak jsme ihned dohodli zábavu příští a to 15. února v rámci oslav svatého Valentýna. Tak se na Vás budeme v tom 2014tém zase těšit!


7. prosince 2013    Zábavy v Pivovarské hospodě, mezi lidmi zvané „Pivčák“, mívaly kdysi tradici a málokdy se stalo, že by nebylo vyprodáno. Po celkové loňské rekonstrukci  sálu se pronajímatel spolu s pivovarem Konrad snaží tradici obnovit, ale pořád to není nějak ono. Prostředí je stále jaksi sirové a neosobní. Obsluha o dvou lidech tentokrát slušně stíhala a tak asi šedesátka bavících se žízní nestrádala. Nám se hrálo dobře a i lidé se dobře bavili, ale pořád by to ještě něco chtělo. Z provozní strany asi o něco více nadšení a nezávislosti na  zisku za každou cenu. Doufejme, že druhý Silvestrovský mejdan bude tak jako loni vyprodán a že tradice „Pivčáku“ neupadne a bude pokračovat.


 

 

 

Červenec-srpen …… tento způsob léta….. začal bych slovy klasika, ale ten žehral na počasí spíše deštivé. Naopak léto letošní je až příliš tropické a bezdešťové. I tak si lidé najdou čas nejen na koupání, ale i na večerní posezení u dobrého pití a jídla, v neposlední řadě i na nějakou kulturu v podobě venkovního koncertíku. My jsme tři takové akcičky odehráli a byly to akcičky skvostné a výživné. První z nich byla v rámci Bílopotockých slavností a konala se 14. července na Bártlově boudě. Další, tradiční nedělní country posezení jsme odehráli v Besedicích 5. srpna a jako vždy to nemělo chybu. Spousta lidí, skvělé občerstvení….no, měli jste přijet a poznat to na vlastní sluchové a chuťové buňky. Třetí akci už doprovodil dlouho očekávaný déšť a jak jinak, než v autokempu Tanvaldská kotlina, kde si to bez nebeské vláhy už ani nedovedeme představit. Lidí přišlo ale dost, koncert se tradičně nastěhoval pod střechu, tak se opět zadařilo. A poslední letní akce nás čeká 31. srpna na koupališti v Novém Městě pod Smrkem, kde léto symbolicky zakončíme. Tak za námi přijeďte, ať posoudíte sami, že i tady je veselo a fajnově!


10. a 23. června 2018.. tak je nám 40 let ! Po zkušenostech z oslav minulých jsme se rozhodli nedělat žádnou pompézní akci a oslavili jsme narozeniny prací. V neděli jsme vystoupili jako hlavní host na Godyho memoriálu 2018 v Lidových sadech a v sobotu jako tradiční zahajovací kapela na 19. slavnostech piva Konrad. Obě akce se podařily, i když nás pokaždé doprovodil déšť a v sobotu i nepříjemná zima. Godyho jsme odehráli kupodivu v plné sestavě, na Konradu jsme naopak dostáli svému názvu Sešlost. Za Dušana zaskočil na bicí Vláďa Grussman a „foukačky“ si s námi střihl Pavel Vorlíček. Je to čím dál tím těžší udržet kapelu nějakým stylem pohromadě, hraní je stále méně a méně a tak většina z nás hledá uplatnění ještě v jiných kapelách a pak se horko těžko sejdeme na naší akci. Zatím ale vždy vše dobře dopadlo, neboť kvalitních kolegů, kteří rádi zaskočí, je zatím dostatek. Hrajeme tedy s chutí dál a budeme se snažit minimálně dalších pět let vám dělat naší muzikou radost!


 

 

 

30. září 2017     Po dlouhé době jsme zavítali „dělat umění“ do Pivovarské hospody Konrad, kterou nové pronajímatelky nazývají též Hudební klub Vratislavice. Dvojice mladých a šikovných děvčat vzala upadající podnik pevně do rukou a zatím se jim daří „výlohu“ pivovaru provozovat nadmíru úspěšně. Skoro každý víkend se zde koná nějaká hudební akce a právě tuto sobotu jsme dostali prostor my se svoji country. A zadařilo se náramně, lidí dorazila dobrá stovka a bavili se dobře celý večer. Ať to bylo zásluhou našeho kvalitního vystoupení, tak i rychlou a milou obsluhou, kterou tu již dlouho nikdo nepamatuje. Myslím si, že by konečně mohl tento letitý a kdysi tak úspěšný liberecký podnik fungovat tak, jako v letech minulých! A také občas i za našeho přispění!


 

          

 

 

15. října 2016    Krásné kulaté jubileum oslavil v těchto dnech náš kytarista Pavel Pirkl. Svůj věk nerad prozrazuje…. ale že byste mu šedesát nehádali,co? A kde jinde, než na jeho domovské Václavce proběhla velkolepá oslava s mnoha kamarády, příbuznými a hosty. Nejen naše hudební těleso se staralo o zábavu, přišli zahrát i skvělí Shortfingers s Jirkou Kutíkem. Krásný večer to byl, tak vše nej do dalších roků, Pavle!


8. července 2016       Léto tedy zahájeno a jak jinak, než stylově na koupališti. Několik let už jezdíme do Nového Města pod Smrkem tak trochu symbolicky odstartovat letní sezónu tohoto pěkného areálu na úpatí Jizerských hor. Počasí nevěstilo nic moc dobrého, kolem dokola zataženo, ale teplo bylo příjemné. Začínali jsme hrát od sedmi večer a doufali jsme, že se postupně naplní místa k sezení pod podiem a že lidé dorazí později. Stalo se, kolem osmé večerní už nebylo kam si sednout a lidé obsazovali lavice i kolem „hlediště“. Ani mírný deštík, který úderem desáté začal smáčet krajinu kolem, nezabránil přítomným veselit se při naší muzice. Opět hezká akce, jak je zde dobrým zvykem a my se budeme těšit na první zářijový pátek, kdy sezónu zakončíme.


12.března2016   Předpověď počasí na sobotu nevěstila nic dobrého, ale závazek se plnit musí a tak jsme vyrazili v sedm ráno v „plné polní“ směr Jakuszce.  Tam nás čekala dvojice sněžných skútrů se saněmi, které nás zavezli až na čtyři kilometry vzdálenou osadu Orle. Tentokrát bohatá sněhová nadílka dovolila pořadatelům 19. Biegu Izerskeho a 13. Biegu Retro uskutečnit populární běžkařské závody se vší parádou a ve velkém stylu. Lidí se tu sešla bezmála tisícovka, ať běžkařů v dobovém oblečení, nebo závodníků novodobých ale také spousta kibiců a milovníků dobré kuchyně nejen z Polska, ale i z Čech. Podium pro nás bylo postaveno velmi pečlivě a na správnou světovou stranu, proto nám nevadili ani občasné sněhové přeháňky ani všudypřítomný vítr. Hráli jsme s přestávkami až do čtvrté odpoledne, sklidili bouřlivé ovace, srdečné poděkování a také pozvání na Orle při akcích příštích. Dva skútry a sněhová magistrála nás čekali i na cestě zpáteční. Hezká zimní sobota a mnoho zážitků pro nás - to jsou Orle Izerskie!

 

 

21. listopadu     Vepřové hody a kompletní kapela….. to byla událost tohoto sobotního večera. Po delší době opět na Formance a po delší době všici! Nabito bylo až „po střechu“, lidé byli vyhládlí nejen po Sešlosti, ale hlavně po dobré krmi v podobě vepřových pochoutek z místní kuchyně. Zahájili jsme netradičně naší poslední skladbou a pokračovali od konce repertoárového listu, neboť život je změna a změna je život. Hlad po muzice nás posouval k dobrým výkonům, ke kterým přispíval i neustále plný parket. Ani všudypřítomné vedro nás nezlomilo, naopak, někteří se potili tak, že ani nemuseli ztrácet čas chozením „na malou“, i když vypitých piv bylo dost a dost. Povečeřeli jsme poslední porce vepře, pro velký úspěch přetáhli „závěrečnou“ o jednu hodinu a spokojeně odjeli do svých příbytků!


4.září Sešlost viděti a hráti v kompletní sestavě, toť poslední dobou velký zážitek. Kdo zmeškal zakončení léta na koupališti v Novém Městě pod Smrkem, o tuto vzácnost přišel! Jak jsem zmínil úvodem, sešli jsme se po dovolených v kompletní sestavě a mohli to tedy rozbalit ve „velkém stylu“. Proč ne, tato akce má atmosféru, příjemné prostředí a skvělou péči o nás, ať to bylo zásluhou bývalé provozovatelky kempu Věrky Mlejnkové nebo současného nájemce a ředitele Pavla Jakoubka. Lidí se dostavilo až překvapivě hodně a bavili se do pozdních nočních hodin. I když od vody nepříjemně foukalo a zima za nehty zalézala, na apetitu přítomných to nic neubralo a o půlnoci jsme museli ještě dvacet minutek prodloužit. Léto tedy ukončeno a budeme se těšit opět na zahájení sezóny v roce příštím!


15. srpna     Hudební léto na Tanvaldské kotlině je každoroční akce městského úřadu v Tanvaldu a autokempu. Dvakrát do měsíce se tu představují tříhodinovými koncerty country a bluegrassové kapely z Liberce a Jablonce. Nejinak tomu je i v letošním roce a tato sobota připadla na Sešlost. Byli jsme téměř kompletní, jen Pavel na poslední chvíli vyrazil k moři a tak zaskočil spolehlivý „doprovoďák“ Vojta. Lidí se přišlo podívat hodně, hudební stráň byla hezky zaplněna. A dokonce většina vydržela poslouchat i celé naše tři hodinové bloky! Ale jo, hráli jsme prý dobře a dobré pivo a kvalitní občerstvení to jen umocnilo. Na závěr jsme pozvali přítomné na příští sobotu do nedaleké Desné, kde po odpoledním koncertu u Pivovarské hospody Konrad ve Vratislavicích zahrajeme „unpluged“ na terase v hospůdce „U komína“!


20. června 2015    Tak opět jedno příjemné hraní v Polsku za námi! Po roce jsme vyjeli odehrát podvečerní vystoupení do polské Wleně, tentokrát na městský historický jarmark. A jak se poslední dobou stává naší dobrou tradicí, opět jsme nebyli komplet, a tak za bicí usedl znovu Vláďa Grussman. Hudební režii celé akce měl na starosti opět moderátor rádia Muzycznego Maciej Wowk, jež si nás oblíbil a tím pádem pozval zahrát na tuto velkou akci. Jak známo, poláci se s tím „nepářou“ a tak úroveň, se kterou o nás bylo postaráno, ať formou zázemí a občerstvení, ale hlavně co se zvukové aparatury týče, by jim mohli závidět všichni naši pořadatelé! Náměstí bylo zaplněno velice slušně a posluchači se dobře bavili i přes neustálé krátké a vydatné dešťové přeháňky. Přídavek na závěr nás přesvědčil o tom, že jsme odvedli kus kvalitní práce a nebýt polské hudební stálice v podobě rockové kapely Kobranocka, která nastupovala po nás, hráli bychom určitě ještě nějakou chvíli!


30. dubna 2015.              Pálení čarodějnic a jiného smetí se každoročně stává významnou společenskou událostí v malé obci pod Troskami s názvem Semínova Lhota. Díky přátelství s nejmenovanými lidmi sem jezdíme již tři roky hudebně doprovodit upálení čarodějnice a setkání lidiček z blízkého i vzdálenějšího okolí. I počasí na rozdíl od předpovědí vyšlo na jedničku a tak jsme to rozjeli na plný pecky. Jana se bála nachlazení, tak jsme ji dali volno, přijel si s námi zahrát Áda, lidi se bavili náramně, žádný stěžovatel se letos neobjevil a tak jsme to „valili“ až do půl dvanácté. Nebýt neustále se stupňující zimy, hráli bychom až do teď! Ne, tak dlouho ne, zase až napřesrok se budeme těšit mezi bezvadné lidi z bezvadné obce pod Troskami!


7. března 2015 Oproti loňskému roku, kdy v tuto dobu už bylo jaro v plném proudu, konal se letošní  XII. ročník Biegu Retro a  XVIII. ročník Biegu Izerskeho za krásného počasí a hlavně na sněhu! Osada Orle na polské straně Jizerek nás přivítala krásným slunečným počasím a spoustou milovníků běžkování nejen z Polska ale i z Čech. Díky spoustám sněhu jsme byli dopraveni na osadu sněžnými skútry a to bez jakékoliv újmy na zdraví. Stanislaw nám připravil jako obvykle skvělé pohoštění, i něco na zahřátí bylo a i neustále se zlepšující polské pivko. Hráli jsme s přestávkami skoro do půl čtvrté, a ač neradi, museli jsme ve čtyři odjet, abychom stihli večerní zábavu k MDŽ na Václavce. I když značně unaveni po celodenním pobytu na čerstvém vzduchu jsme ji odehráli se ctí. Velký dík patří také mému synovi Vojtovi, který na poslední chvíli zaskočil za náhle onemocnělého Pavla Pirkla.


 

 

 

 

8. listopadu 2014          Ahoj přátelé, příznivci a kamarádi! Jestli zde hledáte nové referáty z našich hraní, tak se omlouvám, ale budete si muset nějaký ten pátek počkat. Byl jsem donucen dát si ze zdravotních důvodů krátkou pauzu, a tudíž nejsem poslední dobou „při tom“. Jen jak dokončím rekonvalescenci po operaci, hned se zase zapojím do hudebního dění. Choďte dále na Sešlost, samozřejmě hraje dál a zase brzy na zábavách a na webových stránkách ahoooooj!  Pavel


23. srpna 2014   Loučení s létem probíhalo v obci Jítrava u Rynoltic jak se sluší a patří. Kulturní akce, různá vystoupení a nakonec stylové zakončení v zahradě penzionu Margareta, kterého jsme se stali hudební součástí. Tentokrát opět v oslabení – Robert na dovolené, Jarda koncertoval jinde a Dušan též. Za něj zaskočil nestor kapely Jirka Maršík, Jarda nakonec dorazil alespoň na půlku hraní a zvuku jsem se ujal já. Ze začátku se až tak moc nedařilo přizpůsobit aparát zvláštní venkovní akustice, ale postupem času to začínalo mít hlavu a patu a ke konci, až na nějaké sem-tam písknutí to docela ušlo. Jako host si s námi zahrál Jardův kolega z „Nudliček“, nadějný hráč na dobro, Jirka Samek. Postaráno o nás bylo jako vždy dobře, pivko i něco málo dobrot na grilu nám bylo podáno a tak i přes drobné problémy se koncert vydařil, půlhodinka nastavení a závěrečný potlesk toho byly důkazem.


26. a 27. července 2014            ….svatá Anna, chladna z rána…. tak tato lidová pranostika o tomto víkendu absolutně neplatila. Horko, horko a ještě jednou horko! Dostali jsme nabídku na čtyři vystoupení v rámci populární pouti v Kryštofově údolí a i když část kapely měla naplánovanou dovolenou, taková příležitost se neodmítá. Místo Pavla Pirkla zaskočil v sobotu i v neděli Vojťas Šubrt, v sobotu usedl za bicí Jirka Maršík a banjo nahradili kytarovými alternacemi Kuťajs a Robert. Zahrál si s námi pár písniček i Áda Štrejl, který mimochodem celou akci zvučil a také Ivoš „Čapino“ Čapek se svým nezaměnitelným podáním blues. Na pódiu se s námi střídal liberecký Dixieland Old Stars, sobotní večer patřil skvělé kapele Těla a skupině Lessyho woheň. Bylo sice vedro jak v pekle, ale piva a jiného pití bylo dost, pro otužilce tekl hned vedle podia potok. Příjemný muzikantský víkend se vydařil a když nás pozvou příští rok, rádi přijedeme.


10. května 2014  Vystoupení na Truck May Day bylo tak trochu zvláštní, asi jako název celé akce. Hrát jsme měli začít v půl sedmé večer, ale zvukař, který si nás pozval na šestou na zvukovou zkoušku, nejevil známky přípravy a vypadalo to, jako by ani nechtěl začít. Vše se vysvětlilo po půl hodině čekání, místní technik měl špatně zapojenou fázi a tím pádem zvukaři „kiksla“ polovina techniky. Začali jsme hrát s hodinovým zpožděním asi pro padesát posluchačů, kteří se před podiem zastavili. Koncertík trval hodinku a i když byl přehlušován neustálým troubením klaksonů a hlukem kamionů, podle ohlasů se i líbil.


15. března 2014   Krásné jarní počasí posledních dnů vystřídalo chladno a déšť a co tedy jiného dělat, než se sebrat a vyrazit na zábavu do „Pivčáku“. Tak jsme si to alespoň v koutku duše představovali my a doufali, že i přes stále neútulné a ospalé prostředí místního sálu dorazí dostatek lidí. No, mohlo to dopadnout i hůř, ale asi padesátka našich příznivců opět vytvořila atmosféru, kterou máme rádi a pro kterou trávíme víkendové večery mezi vámi. Jarda přijel o něco později a tak jsme první hodinku oprášili countryhity, které jsme dlouho nehráli. Setkali se s úspěchem a budeme je muset „vytahovat“ asi častěji. Jak jsem zmínil výše, lidé se bavili náramně a až do závěrečné bylo na parketu stále plno. Jen kdyby se ještě podařilo někomu vysvobodit tu nešťastnou obsluhu ze zimního spánku, bylo by veseleji a pan pronajimatel by si nemusel uhnat křečové žíly. Zatím se v dohlednu žádná zábava v „Pivčáku“ konat nebude a pokud se sem opět vrátíme, budeme doufat, že to tu, v dobrém slova smyslu, nepoznáme.


15. ůnora 2014   První oficiální akci v novém roce  jsme odehráli v Pivovarské hospodě. Valentýnská zábava nejen pro zamilované zahájila rok 2014 a také, jak doufáme, pravidelnější hraní v hospodě našeho největšího partnera, pivovaru Konrad. Sál už je kompletně zrekonstruovaný, ale stále mu ještě schází to správné klima a útulnost. Ale všeho dočasu, snad se dočkáme! Pobavit se přišla asi šedesátka lidí a vytvořila tu správnou atmosféru patřící k příjemně strávenému večeru. Pivo vynikající, neuškodilo by pro příště i něco na zub. A jak jsem psal posledně, i trocha té aktivity a zájmu ze strany pronajímatele, včetně kvalitnější propagace akcí, by též pomohlo naplnit kdysi tak navštěvovaný podnik. Tak snad příště na Josefovské zábavě 15. března to bude zase o chlup lepší!

 
 

22. září 2017  ……a je tu podzim. V pátek přesně ve 22:01 začal astronomický podzim. A my jsme byli u toho! Rozloučení s létem na koupališti v Novém Městě pod Smrkem se konalo právě v čase příchodu tohoto ročního období a my jsme odehráli poslední letošní kšeftík v tomto kouzelném prostředí pod Jizerskými horami. Počasí bylo sice krásné, ale na toto období až dost krutá zima. Což o to, lidé se zahřívali tancem a teplými nápoji, ale nám bylo chladno čím dál tím větší. Když už ani horké nápoje nepomáhali a prsty odmítali poslušnost, přišel za námi provozovatel koupaliště a po vzájemné dohodě, i když neradi, jsme skončili o necelou hodinu dříve. Ale i přes velkou zimu se sešlo lidí poměrně dost a vytvořili nám obvyklou příjemnou atmosféru, typickou pro tento kulturní stánek.


4. července 2017     Tradiční zahájení léta proběhlo v předsváteční večer na koupališti v Novém Městě pod Smrkem. Počasí se umoudřilo a předvedlo všem návštěvníkům tu příjemnější tvář. Kemp u přilehlého singletracku byl též velmi slušně „našlapán“ a mnozí ze sportovců si ten večer našli chvíli i na naši country produkci. Pod přístřeškem bylo ihned po zahájení plno, ale komu se zrovna nechtělo tančit, tomu poskytla travnatá vyhřátá pláž spoustu místa pro posezení u dobrého pití a jídla. Zvuku se opět zhostil Vojta a vedl si nadmíru zkušeně. Půlnoc se přiblížila mílovými kroky a ani se nechtělo věřit, že pětihodinový taneční country maratón je u konce. Krásný večer, který si rádi zopakujeme 1. září při příležitosti zakončení prázdnin.


24. června 2017  Slavnosti vratislavického piva Konrad slavili letos své osmnáctiny a jak napsal sám hlavní manager slavností: "......vystoupení Sešlosti je téměř nezrušitelnou tradicí".    A tak se také stalo. Čas produkce absolutně nejhorší-vedro, lidé teprve docházeli ale….kdo zase má tu čest celé slavnosti otevírat a připravit dobrou půdu pro takového Vildu Čoka nebo legendární Turbo!! Vystoupení se nám asi povedlo, zvukaři od Michala Tůmy skvělí, zázemí také v pohodě….zkrátka hezké odpoledne!


28. ledna 2017  Další hraní v nové roce nás zavedlo tentokrát pod Ještěd, do klasické hospody „U Horáků“ zahrát na oslavě padesátin našich známých. A byla to oslava náramná, jelikož oslavenci jsou dvojčata a jak většina z vás pochopí, narozena ve stejný den. Prostředí hospody bylo velice příjemné, dostatek místa a i výborná akustika. Hráli jsme bez nemocné Jany a šlo nám to podle ohlasů hostů výborně. Ani nás nechtěli o půlnoci pustit a hodně jsme museli přidávat. Byla to moc fajnová oslavička, spousta příjemných lidí, takřka domácí prostředí a v neposlední řadě výborné pivo a plné stoly dobrot. Tak kluci, ještě jednou vše nej do dalších padesáti let!


14. ledna 2017  První akce v novém roce a hned ve velkém stylu. Byli jsme požádáni doprovodit slavnostní večer u příležitosti oslav 20. výročí založení Výcvikového zařízení služební kynologie Celní správy ČR v Heřmanicích. A aby to neměli celní kynologové daleko, sešli se v příjemném prostředí místního kulturního domu Otakara Kodeše. Zahájeno bylo podáváním skvělého guláše z místní kuchyně. Po třech úvodních našich písničkách nastoupila na podium dudácká kapela Heřmánek a svými hospodskými písničkami rozproudila zábavu na sále. My jsme potom pokračovali k tanci a poslechu až do ranního kuropění a nebýt nastupující únavy přítomných slavících, hráli bychom asi až do rána.

 

 
 
 

3. července   Besedický klobouk, toť skoro desetiletá tradice nedělního country a bluegrasového hraní pro turistickou a jinou veřejnost. Prostředí u stánku s občerstvením na návsi v Besedicích přímo vybízí k posezení, občerstvení a poslechu dobré muziky. Nejinak tomu bylo i tuto neděli a letos již podruhé se nám dostalo té cti nedělní odpoledne odehrát. Vše bylo jako pokaždé výborně nachystáno, lahodná vůně z kuchyně lákala k občerstvení turisty z širokého okolí a Rohozecké pivo bylo správně vychlazeno. Podium v přilehlé kůlně skýtalo skvělou akustiku, kterou podtrhl svým uměním na banjo nový host naší kapely Jirka Volný. Lidé se sešli opět v plném počtu a jednu chvíli si nebylo ani kam sednout. Atmosféra byla celé odpoledne výtečná a čtyři hodinky vyčleněné produkci utekly jako vody. Skvělá večeře na závěr jenom umocnila zážitek z první prázdninové neděle!


25. června 2016          Předpověď počasí na sobotu sice hlásala nějaké bouřkové přeháňky, ale co se dělo ve skutečnosti nečekal nikdo z nás. Jako každý rok nám připadla ta čest Slavnosti vratislavského piva zahajovat. Agentura Michala Tůmy byla připravena na jedničku, nazvučení proběhlo bleskově a tak jsme úderem 13.té „vyjeli“ do éteru. Lidí sice málo, ale neustále přicházeli noví a zaplňovali prostranství před pódiem. Bohužel první vydatná přeháňka vyhnala kroupami všechny přítomné ke stánkům a deštníkům po okolí (alespoň jim stoupla tržba). Na podiu jsme byli jakž takž od přírodního živlu chráněni, pokračovali jsme proto až do půl třetí, kdy nás střídal Liberecký dixieland Old Stars. A pršelo a pršelo a silný vítr přinášel další várky deště. Nejvíce to odnesla kapela Seven, která musela po třech skladbách podium opustit, aby nedošlo díky všudypřítomné vodě k úrazu proudem. Původně jsme chtěli zůstat déle a poslechnout trocha kvalitního bigbeatu, ale počasí nás nakonec donutilo opustit výborného Konrada a odfrčet domů.


23. dubna 2016   …..ne, ne, nezapomněl jsem, jen můj pc stávkoval ve spojení s kapelními „webovkami“. Sobota na Formance byla opět skvělá. Zpočátku to vypadalo, že díky sychravému počasí se nikomu nechce z teplíčka domova, ale v půl deváté už bylo vše tak, jak má být a sál opět praskal ve švech. Naše těleso se po delší době sešlo v plné sestavě a řádně nabuzeno na kvalitní hudební výkon. Podle spokojenosti přítomných se dařilo, střihli jsme si i nové hity, které jsme v poslední době začali trénovat. Zábava skvělá, spokojení návštěvníci i majitelé podniku, co více si kapela může přát. Sejdeme se tu znovu na podzim, pravděpodobně u vepřových dobrot z místní kuchyně.


19. března 2016                Po necelých třech měsících jsme opět zavítali do Pivovarské hospody ve Vratislavicích.  Dnešní večer se konal na počest všech Josefů, Pepíků, Josefek a Pepiček a sešlo se jich tu opravdu hodně. Nemyslím jen nositelů tohoto populárního jména, ale všech příznivců dobré country a dobrého piva. Bylo opravdu téměř vyprodáno, což nám vlilo sílu do muzikantských žil a ač první tři série jenom v pěti, dle reakcí tanečníků se dařilo skvěle. Po příjezdu Jardy jsme ještě „přitvrdili“ a na parketu se nedalo skoro hnout. V jednu hodinu po půlnoci bylo opravdu těžké taneční rej „ustřihnout“ a ukončit hraní, podařilo se nám to až po pěti přídavkách. Super večer, škoda jen, a to se musím opakovat, laxního přístupu majitele hospody k vylepšení prostředí a také oživení obsluhy. Vždyť je to hospoda pivovaru Konrad a takto velký a ve světě populární pivovar by měl mít stánek nadmíru důstojný!


 1. ledna 2016  Dalších 365 dní za námi a další prázdná stránka před námi. Včera jsme odehráli poslední zábavu roku 2015, konkrétně v pivovarské hospodě pivovaru Konrad. A jak se stalo tradicí kapely, opět jsme nebyli komplet. Půjčili jsme si tedy Mirka Bártu od Odpadlíků a akci jsme odehráli bez Jardy a Jirky. A podle ohlasů velice dobře. I prostředí se o hodně zlepšilo, díky příjemné výzdobě, o kterou se postarali dobří lidé kolem naší kapely. Personál také stíhal, lidi se bavili náramně, sečteno a podtrženo, večer na jedničku. Ani jsme se nenadáli a byli tři hodiny v novém roce. Budeme se na Vás těšit i letos, sice v malinko pozměněné sestavě ochuzené o známé tváře, ale o to nabuzenější předvést Vám, co umíme a co nás baví. Máme na to dalších 366 dní, tak s chutí do toho a na příštích zábavách ahooooj!                      


 

16.října Hraní v sousedním Polsku je pro nás pokaždé malým svátkem a příležitostí ukázat vše to nejlepší, co umíme. Tentokrát si nás pozval polský Svaz myslivců ze Szklarske Poreby u příležitosti sedmdesátého výročí jeho založení. Setkání proběhlo v krásném prostředí hotelu „Biatlon“ v Jakuszycích a naše očekávání se opět potvrdilo! Hodně lidí, skvělé jídlo a pití a upřímný zájem o naše hraní. Hned    prvními tóny skladeb z českých countryových luhů a hájů jsme rozparádili přítomné myslivce a myslivkyně a zábava se rozjela na plné pecky. Domluva byla hrát od třetí odpolední do osmé večerní, ale rozdováděné lesní divoženky bylo těžké zastavit. Natáhli jsme tedy o hodinku a až teprve kolem půl desáté jsme se dostali k „závěrečné“. I majiteli hotelu se naše hraní moc líbilo a předběžně si nás zamluvil na leden, kdy pořádá akci podobnou.


22. srpna    Tak zase jedna příjemná hudební sobota za námi. Znovuotevření teras – to byl název sobotní akce u vratislavského pivovaru Konrad. Nápad hostinského ze zdejší hospody pana Ptáčka se sešel s praxí, zahradníci zlikvidovali letitý porost na přilehlých venkovních terasách a mohlo se slavnostně otvírat. Byla by škoda nechat místa, kde se v dřívějších dobách scházeli lidé za dobrou zábavou a posezením u pěnivého moku, zarůstat plevelem a křovím. Sešlo se zde během odpoledne a večer kolem pětiset lidí, pivovar Konrad, jako majitel prostor, dodal skvělé pivko za retro ceny (vždyť desítka šla za „pětku“), špekáčky se prodávaly za „bůra“ a k tomu country muzika v našem podání a následný večerní koncert rockové kapely TrafoRock. Nás čekalo ještě večerní „unpluged“ vystoupení v Desné, kam jezdíme na výborný guláš a pivko do hospůdky U komína a samozřejmě si s chutí bez napětí zahrát. Nejinak tomu bylo i včera a tak jsme si užili velice příjemný víkendový den!


27. června 2015  I když tzv. „pódiovky“ moc nemusíme a není to až tak náš šálek kávy, na Slavnostech piva Konrád si zahrajeme vždycky rádi. V roce 2005, když jsme zde vystupovali poprvé, jsme netušili, že tu budeme, až na malou výjimku, hrát každý rok. Letos jsme opět již tradičně slavnosti zahajovali, takže návštěva byla zpočátku slabší, ale během hodinky se prostranství před hlavním pódiem slušně zaplnilo a neustále přicházeli další a další příznivci piva a muziky. Odehráli jsme svoji „dvouhodinovku“ v pohodě, k čemuž přispěl i precizní výkon zaskakujícího banjisty Jardy Žanty. Po vystoupení jsme ještě chvíli poslechli dívčí kapelu K2 a chca nechca museli odjet, protože nás ten den čekalo další hraní na dětském dnu v Rynolticích. Podvečerní vystoupení pro rodiče s dětmi a ostatní obyvatele se vydařilo a nepokazila ho ani krátká průtrž mračen na závěr našeho koncertu. Povečeřeli jsme dobroty z grilu, poslechli beatovou kapelu Aura a s pocitem dobře vykonané práce odejeli do svých domovů.


18. dubna 2015 ….po půl roce znovu na Formance! Tradiční vepřové hodování v  utěšené hospodě na sídlišti Broumovská se konalo tuto sobotu a večerní zábavu jsme byli požádáni obstarat s naším tělesem. Vyprodáno bylo dlouho dopředu, není divu, lidé jsou po podobných akcích „hladoví“ a spojení dobrého jídla s dobrými písničkami je ta nejlepší kombinace pro sobotní večer. Sešlost se sešla opět v plné sestavě a tak jsme si zase dobře zahráli a i něco dobrého vypili a snědli. Večer frnknul jako Maňasovi želvy z výběhu při krmení a nás čeká přespříští týden tradiční pálení čarodějnic pod Troskami, kam můžete samozřejmě za námi přijet! Tak zase někdy na naší zábavě ahoj!


14.února2015 Neuvěřitelně ten čas letí, letos již po osmé jsme byli pozvání odehrát tradiční masopustní country bál do malé obce Olešnice u Vyskře. A hraní je tu vždy parádní a jak bylo letos vidět na naplněnosti sálu, lidé si nás tu oblíbili a jsou velice vděční za živou, poctivou country muziku. Hrálo se nám skvěle a i když nám chyběla nemocná Jana, odvedli jsme kus poctivé práce. Pro nás je v současné době mnohem příjemnější vyjet někam „ven“ mimo Liberec a zahrát si tam, kde pořadatelé nehledí na nějakou tu „kačku“ navíc a jde jim hlavně o to, aby se lidé dobře a kvalitně bavili. Ve městě se zábavy pomalu ale jistě zvrhli v účinkování tzv. samohrajkářů (sláva Peterkovi a TV Šlágr), kteří, jak praví staré přísloví, nadělají za málo peněz hodně muziky. Co na tom, že to zní jak kafemlejnek a do živé muziky to má hodně daleko. Proto i my hrajeme čím dál tím méně a další hraní, na které bychom Vás rádi pozvali, bude 1. nebo 2. dubna odpoledne v rámci Velikonočních trhů před libereckou radnicí a potom na Formance na Broumovské zahrajeme na tradičních vepřových hodech. Zachovejte nám svoji přízeň a někdy zase ahoj na naší zábavě!


24. ledna 2015     Vepřové hody na Václavce byly naší první letošní „štací“. Díky eufórii kolem Vánoc a svátků došlo k malému zmatku v kalendáři vystoupení, a tak musel za Dušana narychlo zaskočit Vláďa Grusman. Od nového roku musejí být taneční zábavy kvůli nočnímu klidu ukončeny desátou hodinou večerní, hráli jsme tedy už od 18:00. Pro návštěvníky trochu nezvyk, hlavně pro ty, kteří chodí později – ti se pak dožadují přídavků a nechce se jim domů. Ale předpis je předpis, moc nás to mrzí, ale snad si všichni zvykneme! Zábava se, myslím si, jako vždy povedla, vepřové pochoutky šli na odbyt a i na tanec došlo! Na Václavce je vždycky fajn a proto se na Vás v co největším počtu těšíme už napříště! Kdy to bude, včas se dozvíte na našich stránkách!

 

 

 

4. října 2014    Tento víkend jsem již měl dopředu obsazen rybářskými závody a tak jsem poprosil opět našeho bývalého „spoluhráče“ a kolegu basistu Adama, aby za mne na Václavce zaskočil. Podle zpráv od mých najatých pozorovatelů se zábava vydařila, kapela šlapala jako o závod, lidé se bavili a pili, jako kdyby to mělo být naposledy, Jana……...to už jsem zapomněl, no, zkrátka se to všem líbilo a tak 31. října na to jdeme zase. Tak doufám, že přijdete v co největším počtu!


29. a 30. srpna 2014 …. to jsme si zase jednou užili hraní! V pátek nás čekala Václavka se svou příjemnou venkovní terasou. Bohužel lidem v okolí se trochu hlasitější víkendové zábavy přestali líbit a podali na majitele stížnost. Ten se tedy rozhodl na nějaký čas přesunout akce do vnitřních prostor a počkat, jak se věc vyvrbí. I v stísněných prostorách vnitřního sálku se nám hraje dobře a nijak to neškodí tomu, aby se lidé dobře bavili. I tento večer tomu nebylo jinak a plná hospoda „hučela“ skoro až do půlnoci, kdy zábava skončila. Honem sbalit a na kutě-ráno jsme museli vyrážet už v půl osmě, čekala nás produkce na Letním běhu Piastow v lyžařském areálu v polských Jakuszycích.  Jak jsem uvedl, tak se stalo. Po krátkém odpočinku a hodinové cestě do hor jsme vystoupili na mezinárodních běžeckých závodech pro zdraví a v režii polského rádia Jedynka bavili závodníky i diváky. Dlouhé, ale příjemné muzicírování skončilo o čtvrté odpolední a tak opět naložit a vyrazit do Hrádku n/Nisou, kde nás čekala parta nadšenců z Karavan-klubu, oslavujících konec léta. I jim jsme věnovali 4 hodinky našich country pecek, odměnou nám byly pamlsky na grilu, dobré pivko a slova uznání na závěr. O půlnoci nás, ač neradi, propustili a my jsme mohli odjet k domovům načerpat sílu do dalších akcí.


8. a 9.srpna .....jelikož svatba v pátek byla akce soukromá a v sobotu jsem odjel na dovolenou a zaskočil za mne Adam Radiměřský, drby a postřehy z obou akcí tu dnes nenajdete. Pokud se něco chcete dozvědět, budete za námi muset přijít na nejbližší zábavu, kde vám to rádi a dopodrobna při skleničce něčeho dobrého vyložíme.


1. a 2. srpna 2014       Venku se hraje přece jen lépe, než v zakouřených a přepáleným tukem „vonících“ hospodách a tanečních sálech. O tomto víkendu jsme hráli po oba dva dny venku a bylo to moc fajn. V pátek jsme opět po roce zavítali na naše známé koupaliště v Novém Městě pod Smrkem. Mile nás překvapilo množství lidí v kempu, potažmo potencionálních posluchačů. Nový provozovatel areálu se snaží ze všech sil, aby se tu všem líbilo a rádi do Nového města jezdili. A daří se mu to, tolik lidí na countryvečeru jsme tu ještě nezažili. Pokud nám to vyjde ještě letos, pokusíme se v září zahrát na ukončení sezóny, pokud ne, tak určitě zase příští rok.

Hudební léto na Tanvaldské kotlině už má za sebou dva koncerty, po jabloneckých Nudličkách a Volupsijích jsme tuto sobotu nastoupili my a takřka v plném složení odehráli třetí, předposlední koncert v autokempu nad Tanvaldem. Posluchačů se dostavilo na místní poměry opravdu dost, počasí nám přálo, takže večer plný country proběhl velmi příjemně a k všeobecné spokojenosti všech přítomných.


28. – 29. června 2014              Tak tento víkend byl opravdu muzikantky hodně náročný. Absolvovali jsme tři významné akce, někteří z nás jako hostující muzikanti i čtyři. V sobotu nás čekalo tradiční vystoupení na 15. slavnostech vratislavského piva Konrad. Od jedné po obědě až do tří jsme přicházející milovníky piva bavili country muzikou. Po nás zahrála dudácká kapela a potom se rozjel kolotoč rokové a metalové muziky. To už jsme se ale, posilněni lahodným Konradem, přesouvali do Pavlovic na Václavku, odehrát country zábavu na terase. Zprvu to zde vypadalo, jako by všichni dopíjeli pivo na slavnostech a zapomněli na přesun. Ale kolem osmé večerní se terasa zaplnila a zábava mohla frčet na plný pecky. V jedenáct večer jsme i díky policejnímu upozornění chca nechca museli skončit, abychom se řádně nachystali na den příští a výlet do sousedního Polska. V neděli nás čekal dvouhodinový koncert na oslavách 800. let polského historického města Wleň. I přes vydatný déšť, který se odpoledne spustil, nás poslouchalo velké množství místních obyvatel a podle ohlasů se jim naše muzika náramně líbila. Samozřejmě nechybělo výtečné občerstvení z grilu a čím dál tím kvalitnější polské pivo. Víkend jsme zakončili nechtěným putováním po Polsku, jelikož jejich informační silniční systém je jak z předminulého století. Ale nakonec vše dobře dopadlo, domů jsme trefili a přivezli si nejen nové zážitky.


19. dubna 2014 Deset let – pro někoho doba krátká, pro někoho zas příliš dlouhá, v každém případě je to už deset let, co jezdíme svoji muzikou doprovázet country bály v Chotyni. Ani bychom si to neuvědomili, ale místní nás mile překvapili poděkováním před nastoupeným sálem a předáním milých dárků. Tentokrát se pořadatelství zhostil místní fotbalový klub, a jak je zde dobrým zvykem, s plným nasazením. Zlatka Koutníková, ač zdravotně indisponována, přispěla svými radami a letitými zkušenostmi a společnými silami se opět postarali o skvělý zážitek pro přítomné. Nechybělo vystoupení dětí z dětského domova v Jablonném v Podještědí a samozřejmě i bohatá tombola a výtečné občerstvení. Jestli načneme další desítku country bálů společně, či nikoliv, to se necháme překvapit. A i kdyby nastoupila jiná kapela, těch deset let uplynulých bohatě stálo za to!


  

12. srpna 2017         Den dobrovolných hasičů se tuto sobotu uskutečnil v Brništi v areálu Lesního zátiší a nebyli by to správní hasiči, kdyby si akci řádně neužili. A to jak kulturně tak i sportovně. Spousta stánků s dobrotami, hasičské ukázky a soutěže včetně těch nejmenších „soptíků“ a v neposlední řadě hudební a jiná kulturní vystoupení. Na pódiu hudebním jsme se zaskvěli i my a po nás výborná rokenrolová kapela Přehmat. Jelikož nebyl ani Jarda ani Kuťajs, zaskočil za oba skvělý Frenk Kratochvíl a se svoji mandolínou a sólovou kytarou perfektně doplnil naše řady. Počasí se též umoudřilo a tak se ty dvě hodinky našeho vystoupení povedly na jedničku!


1. července 2017 ….. a je tu čas prázdnin, dovolených a hlavně příjemných vystoupení na čerstvém vzduchu. První letošní nás čekalo v autokempu nad Tanvaldem, zahájili jsme svým koncertíkem každoroční šňůru vystoupení různých kapel a diskjockejů v rámci Hudebního léta na Tanvaldské kotlině. Počasí nebylo nijak ideální, každou chvíli přešla nad Špičákem prudká dešťová přeháňka, a tak jsme raději nastěhovali „aparát“ pod střechu místní salaše. A dobře jsme zvolili, přeháňky pokračovaly a nám i divákům bylo pod střechou určitě lépe. Jelikož Robert odjel na dovolenou, zvuku se zhostil Vojta a poprvé jsme zvučili na svoji aparaturu se zvukařem „před kapelou“. Povedlo se to náramně, výborný zvuk a hlavně…..i naši neustálí nespokojenci byli tentokráte bez výhrad spokojeni. Sólovou kytaru zaskočil Frank Kratochvíl a i on obohatil naše vystoupení skvělým výkonem. I přes neustálé přeháňky nakonec dorazila zhruba stovka posluchačů a tak první akce Hudebního léta se nakonec náramně vydařila a líbila se všem.


20. a 21. května 2017  Dvě akce o tomto víkendu a obě v přírodě. V sobotu jsme se stali součástí Muzejní noci na Kristiánově u příležitosti znovuotevření zrekonstruovaného objektu ve sklářské osadě. Ač bez aparatury, pouze unpluged, podali jsme výkon obstojný a nezaskočila nás ani zima, ani náhradník na basu za nemocného Pavla. U ohně bylo dobře, sklidili jsme chválu a slib spolupráce na akcích příštích.

V neděli bylo od rána překrásné počasí, o to více jsme se těšili do Besedic, kde jsme od 14:00 vystoupili na Besedickém klobouku. U občerstvovací stanice Petra Kořínka bylo celé odpoledne nabito a lidé si užívali krásného nedělního odpoledne, zpříjemněného country muzikou. I nám se hrálo náramně, jednak v plném složení a jednak posilňováni skvělým občerstvením jak tekutým, tak i masitým. Opět skvělé odpoledne, sem se budeme rádi vracet!


14. dubna 2017  Tak zase jednou „U Hokejky“, tentokrát to byly Velikonoce před Velikonocemi. Sešlost opět v plném počtu, hospoda plná, nezbývalo tedy než spustit! Robertovi se podařilo bez problému na poprvé „ osedlat“ nový mixpult a tak se zábava rozproudila tak, jak se patří. Liberecký hokej utrpěl bohužel další porážku, nic to ale nezměnilo na výborné náladě přítomných. Tančilo se, pilo a hodovalo, jediným problémem byl čím dál tím více houstnoucí cigaretový dým. Ač polovina z nás kuřáků, nic příjemného. Ale vyvětralo se, vydrželi jsme až dlouho po půlnoci a s pocitem dobře odvedené práce jsme v půl jedné zakončili.


11.března 2017  Několik dní po MDŽ jsme nejen ženám k jejich svátku zahráli v příjemném prostředí restaurace „U Potůčku“ v Harcově. Majitel zařízení přivítal každou ženu kytičkou a navodil tím velice milou a přívětivou atmosféru. Přítomné ženy se nenechaly zahanbit a ihned s prvními tóny „vytáhly“ své protějšky na taneční parket. Všichni se bavili náramně a málokomu ten večer vadilo, že nám se až tak moc nedařilo a že jsme předvedli výkon z kategorie těch slabších. Stává se, není pořád posvícení a určitě na tom zapracujeme! Příště se opět představíme v Pavlovicích v restauraci „U Hokejky“, tak se budeme těšit na co nejhojnější účast!


30.prosince 2016   Poslední zábavu v uplynulém roce jsme odehráli ve znovuotevřené restauraci „U hokejky“ v Pavlovicích. Silvestry před silvestrem bývají v posledních letech čím dál tím víc populárnější a vyhledávanější. I v pátek si lidé našli cestu za zábavou a sešli se v hojném počtu oslavit den předem konec roku. Sešlost se sešla kupodivu v plné sestavě a tak jsme si zase zahráli „na plný pecky“. Podle ohlasů návštěvníků a hlavně majitelů restaurace se zábava náramně vydařila, a když se nic mimořádného neudá, je zájem z obou stran v akcích „U hokejky“ v budoucnu pokračovat.


19. listopadu 2016   ……bůček, ovar, sádlo, nákyp, párky….a jitrnice a jelita a spousta dalších dobrot, to byl tento víkend v restauraci na Formance v sídlišti Broumovská. Stáňa a Radek Šerberovi se opět vytáhli a připravili pro milovníky vepřových pochoutek dvoudenní lukulské hody. Sobotní večer jsme zpestřili všem jedlíkům country muzikou a zahráli jim i proto, aby tancem shodili přebytečná kila. Hospoda i taneční sál byly narvané k prasknutí a personál se musel sakra otáčet, aby všechny žíznivce a jedlíky řádně uspokojil. Zvládli to na jedničku, nikdo nestrádal a všichni se náramně bavili. Žádný konec v jednu hodinu, pěkně do půl třetí jsme hráli jako o závod. Spokojenost byla všeobecná a lze jen a jen chválit a tleskat. Skutečně povedený večer!